AKDENİZİN İNCİSİ FETHİYE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

türk sayısı 3+1 olsun

türk sayısı 3+1 olsun Empty türk sayısı 3+1 olsun

Mesaj tarafından fethiyem 11/12/2007, 16:14

düşünün bir, azizin yerindesiniz, koyun kendinizi onun yerine, 1996- 2002 yıllarında silindir gibi önüne geleni deviren Galatasarayımız, Türk futbolunun lomotifi , milli takımın iskeleti , yerin göğün sarı kırmızı , o sene aklı eren hemen hemen tüm çocukların galatasaraylı olduğu , sokaklarda zaferlerden sonra milyonların eğlendiği bir dönem...

Galatasaray öyle bi uyum öyle bir sıçrayış yapmış ki uefa kupasından sonra takımın kilit adamları hatta yarısı, teknik direktörü dahil yurtdışına açılmış yeni bir takım kurulmuş , o sene sanki hiçbirşey değişmemiş gibi fırtına gibi esen bir takım.

nasıl oluyor bu? sihirli değnekle mi? yoksa bazılarının haset ve kıskançlıktan dediği gibi tesadüfle mi? neyse ki yine bir galatasaray şampiyonluğundan sonra istifa edip hemen geri dönen yegane başkan olarak Galatasaraya hele ki Galatasarayın tarihine laf edilmemesi gerektiğini ,çok iyi anladı tüm ülkeye anlattı ve güldürdü, eğlendik.

peki nasıl bende Galatasaray gibi olacaktım? nasıl onların başarısına ulaşacaktım? neydi bu kulübün farkı??

birincisi yönetim yapısı ... galatasaray lisesi mezunu olmayan hiç kimsenin başkan olamayacağı bir kulüp yapısı. bu sayede önüne gelen , para ağasıyım diyenin elini kolunu sallayarak giremeyeceği tek ve en büyük kulüp. alelade kimsenin gelip başına oturmadığı, oturamayacağı bir kulüp.

ikincisi ise altyapı... bu ülkede en çok kralı yetiştiren takım Galatasaray, en çok avrupaya futbolcu ihraç eden Galatasaray, kendi bünyesinde futbolcu fabrikası haline gelen Galatasaray, Türkiye deki en başarılı yerli teknik direktörleri içinden çıkartan yine Galatasaray.

hal böyle olunca , galatasaray yada başka bir takımın altyapısındaki gençleri yetiştiremeyecek ve buna zamanın olmayacaksa isteyeceksin habire yabancı. 4+1, 5+1 derken bir baktık milli takımda bir yabancı , bu yabancının oynadığı takımda 7 yabancı oynatacak düzeye getireceksin futbolu.ancak bu şekilde bir yerlere gelebilirsin. ama evet bu arada taraftarı da unutmamak lazım, hakemler sana hep ültimatom geçecek, yaşı yetenler hatırlar bir ara azizin federasyondan çıkmadığını, maçta hakemlerin yanına gittiğini soyunma odalarına gittiğini... arada tarihi hezimetlerde çıkar ama önemli değil ,benim medyam onları da halleder nasıl olsa.bende arada sırada istifa eder değiştiririm ortamı. eh,ne de olsa Galatasaray gelenekleriyle yetişen insan olmakla ağa olmak arasında fark var.

bazıları daha kendi futbolumuzu rayına oturtmadan ,Türk futbolunun emekleme döneminde gelen inanılmaz Galatasarayın fırtınasına karşı Türk futbolunun altına dinamit koyarak deyim yerindeyse 3+1 yerli oynatarak en büyük kötülüğü yapmıştır.

derler ki yurtdışında falanca takımın tüm oyuncuları yabancı, bak bakalım o takım hangi ülkedeyse o ülkenin oyuncuları nerde? o ülke milli takımları futbolun neresinde?

derler ki Galatasarayda da var yabancı,sizde alıyorsunuz oynatıyorsunuz... nasıl oluyorda ardalar uğurlar volkanlar emreler okanlar hakanlar fatihler daha sayamadıklarım hep Galatasaraydan yetişiyor? (bakın yetişenler diyorum aldıklarımız demiyorum. farkı iyi anlayıp bellemek lazım) kural herkese aynı, ama işleyişi Galatasarayda doğru.

Galatasaray 2 yabancıyla yenilir, yener. ama ne milli takımda bir tane bile olsa ,ne de ligimizde (sırf ezilmemek , rezil olmamak adına) haddinden kat kat fazla yabancı görmeyi ne ben ne de hiçbir Türk futbolsever hazmedemez,hazmetmemeli.

Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene...!!!
fethiyem
fethiyem
Moderatör
Moderatör

http://www.webaslan.com/

- Similar topics